Díky mávátkovému hnutí proti Babišovi se do světa dostalo naše oblíbené téma korporátního fašismu. Na tomto typu vlády je zajímavé to, že ho po zániku demokracie tak nějak všichni přirozeně potřebujeme, abychom přežili mimo popelnice. Problém s tímto režimem je ale v tom, že obvykle končí válkou. Příklad Německa a Itálie ukazuje, že tyto režimy se málokdy spokojí s pouhým fašistickým socialismem, který měl v praktické programové náplni jak Hitler, jak Mussolini. Samozřejmě, že přeháním, jak píší rozšafné pseudo-levicové weby. Ale žába se má vařit pomalu, aby z korporátního hrnce neutekla a aby skončila na východní frontě. A my o Babišovi píšeme systematicky už dva roky a nejsme levicově rozšafní, protože dlouhodobě jde o život. Kdo potřebuje příklad, ať se podívá na naše články o Ukrajině. Politická divize Agrofertu má znaky nové strany postavené mimo jakékoliv klasické ideologie. A ostatní tak zvaně "demokratické" strany selhaly, nechaly se koupit jedním procentem a rozkradly stát. Takže nám teď jedno procento už vládne přímo. O demokracii kromě užvaněných intelektuálů-teoretiků už prakticky nikdo nemá zájem, protože se obecně neví, co by to jako mělo být. K tomu viz článek Volby 2018: Miliardář Babiš nahradil levici a upevnil korporátní fašismus.

K Hitlerovi jsme psali klíčový článek Takový obyčejný vraždící EU-fašismus. Klíčová schůzka Hitlera s korporátním průmyslníkem Franzem von Papenem proběhla v Kolíně dne 4. 1. 1933. Toto setkání zprostředkoval bankéř Kurt Freiherr von Schröder ve své vile. Tento den a tuto schůzku mnozí historikové považují za datum založení Třetí říše. Tento památný den jeden velký bankster a jeden velký průmyslník řekli jménem jednoho procenta německých fašistů nadějnému politikovi Hitlerovi zhruba toto. Pokud splní slovo a zlikviduje odbory a komunisty a zabere východní území, tak je jejich člověk a jeho NSDAP dostane jako strana moderního typu veškerou podporu. I stalo se, jak je známo, a slavné vylodění spojenců na konci války v Normandii tuto druhou válku s Německem rozhodlo ve svůj prospěch.Takže popřemýšlejte, jestli mimo jiné znaky korporátního fašismu uvedené v našich starších článcích (klíčový je tento) už k ekvivalentu této schůzky u nás došlo, nebo ne. Dost podobně je na tom socialismus Mussoliniho. K tomu jsme psali článek O fašismu, racionálně. Podívejte se na vyjmenované body z manifestu zvaného Doktrína fašismu (1932). Z manifestu je jasné, že nacionální hnutí musí velmi pozorně kormidlovat mezi ideou jednotlivci nadřazeného fašistického státu postaveného mimo demokracii a mezi demokratickým systémem, kde občanům zůstanou základní práva. A nyní sečtěme položky pro závěrečnou bilanci současného stavu korporátního fašismu v Česku.

  • Spojení českých banksterů, průmyslníků a politiků je faktem.
  • Patří jim politické strany, média a moc ve státě a začínají kampaň proti nezávislému tisku a myšlení.
  • Zatím nemají zájem na tom, aby zde vládl silný vůdce, který bude realizovat jejich společnou politiku.
  • Z nedostatku skutečné fašistické invence se miliardáři a prolhaní politici žerou mezi sebou. Inu Češi, že ano.
  • Není zájem na zavedení násilí ve společnosti, jde jen o vládu placené a vyhecované ulice.
  • Není nepřítel v jednotné levici. Komunisté a socdem zradili za neoliberálních 30 stříbrných chudé lidi stejně jako za bývalého socialismu.
  • Odbory nemají prakticky žádný vliv, protože jedno procento jakoukoliv odborovou a politickou angažovanost vytlouklo lidem z hlavy. Do odborů prý jdou jen neschopní a hlupáci. To nechce být nikdo, a raději je hlupákem doopravdy.
  • A když bude třeba, tak jako stávkokaze dovezou půl miliónu Ukrajinců na práci. Tam už je fašismus natolik zavedený fakt, že se tam nedá žít.
  • Z uvedených důvodů je jasné, že banksteři a průmyslníci zatím nepotřebují silného politického vůdce. Obě party se zatím mají jako prasata v žitě a roupama neví, co by dělali, protože jim vadí i miliardář Babiš z jejich vlastní party.
  • Chybí kompletní vojenský tah na východ. Rusko se jen obkličuje řetězem základen NATO. Zatím se dělá jen vojenské divadlo, aby si namastili kapsu zbrojaři. O maštění kapes přes vojenské zakázky by Kalousek mohl vykládat celé romány (zde).
  • Hlavně se musí přes tažení proti tzv. "proruským webům" zlikvidovat reálná demokracie.


Jak je vidět, nikdo zatím nepotřebuje přechod k vládě tvrdé ruky, protože jedno procento své dostalo demokraticky a úplně zadarmo. To v Německu 30. let se levice a odbory vzepřely a Hitler byl opravdu potřeba. Banksteři a průmyslníci nebyli sami za sebe schopni ovládnout německou veřejnou věc, čili Výmarskou republiku. U nás, no problemo. Tolik k českému korporátnímu fašismu, který celkem bez problémů dohání americký vzor.

Jak šlape korporátní socialismus

Nyní se vraťme k mnohem zajímavějšímu článku Parazitický socialismus provozovaný jedním promile korporátních špiček. A to je důležité téma pro další roky. V Česku se jistě začne po odchodu naší hloupé a obelhané generace sametu alias hadráku formovat na úrovni občanů skutečná levice, jako se to nyní děje v USA. Takže nyní, v epoše korporátního fašismu a vládnoucí ideologie neoliberalismu, je třeba psát o tom, jak si jedno procento žije. Jako na socialistickém zámku za starých dobrých komunistických časů. Dejme jeden typický příklad z Liberce, viz tento článek z nezávislého webu Náš Liberec. Jedná o investici hotelu na zámku Sychrov. Pro nás je důležitá tato část.

V roce 2007 jej postavila firma Syner za zhruba 150 milionů korun, při čemž 64 milionů na stavbu získala z fondů Evropské unie. Několik let zde provozovala hotel, jak jí nařizoval dotační titul, ale nikterak úspěšně. Jak uvedla Mladá fronta Dnes, za 12 let se zde například vystřídalo osm hotelových ředitelů a podnik byl ztrátový. Mladá fronta také přinesla zprávu o tom, že o hotel není dlouhodobě zájem, dosvědčuje i známý liberecký hoteliér Lukáš Pytloun, který pro Mladou frontu Dnes letos uvedl, že Regal Estate ze stáje S group holding /Syner mu jej nabízela již před pěti lety za cenu 40 milionů a přesto tuto nabídku odmítl. V březnu šel zvažovaný plán na nákup hotelu za téměř 70 milionů korun (přičemž 67 milionů by do objektu musel Liberecký kraj ještě investovat, aby zde mohl vůbec vzniknout cílený domov důchodců).


Tady vidíte ukázkový příklad socialistického podnikání jednoho procenta. Vezmete si přes známé peníze z fondů EU, uděláte prodělkový kšeft, protože jste podnikatelky hloupý jako za reálného socialismu. Počítat přece ani nemusíte, peníze jste dostal z poloviny zadarmo. Tak proč byste se choval kapitalisticky, že ano. Podnikatelský propadák pak přes politický tlak hledíte prodat kraji. Jen tak zakryjete vlastní neschopnost, kterou jsme jako řádní občané už předtím zaplatili z našich daní. Tak tomu se říká EU-socialismus pro jedno procento. Hejtman Čunek se teď pokouší dělat podobný kšeft ve Zlíně, ale tentokrát jde o nemocnici pro privátní zdravotnické koncerny za 8 miliard. A jestli chcete příklad socialismu pro jedno promile, tak si klikněte na článek Banksterské praktiky současné ČNB. Zkrátka a dobře, jedno promile si zvyklo dojit celý stát, a to je ohromně výnosná činnost. Odcházet od tak naloženého koryta by byl úplný hřích. Nás, 99 procent starých hlupáků, nyní plní socialistický žlab jednoho procenta už jen s velkým úsilím. Ale jde to, snažíme se, jak můžeme. Příští generace už možná bude méně pitomá a začne víc počítat, přemýšlet a politicky jednat.

Korporátní socialismus v USA

Podívejme se na USA, kde se korporátnímu socialismu daří absolutně nejlépe. Mzdy středních a pracujících tříd po desetiletí ve Spojených státech stagnují, zatímco nejvyšší příjmy zaznamenaly růst jejich mezd exponenciálně. Ve Spojených státech od recese v roce 2008 téměř 99 procent všech nově generovaných příjmů šel do nejbohatší 1 procenta Američanů. Zhruba 62 nejbohatších lidí na světě má tolik bohatství, kolik je 50 procent světa, to je zhruba 3,6 miliardy lidí. Nejbohatší jedno procento světové populace má tolik bohatství jako ostatních 99 procent světové populace. Tito lidé zbohatli proto, že prakticky neplatí daně a pro své účely si zaplatili politickou reprezentaci, aby dělala zákony v jejich prospěch. Takže si udělali socialismus pro sebe, na úkor zbylých 99 procent. Dnes nemá asi 30 % pracujících Američanů našetřeno na důchod, protože jejich nízké platy nedovolily pravidelné penzijní odvody v systému 401(k) nebo Individual Retirement Account (IRA). Ale pracují v podnicích, kde jedno procento má naopak perfektní socialismus, protože jejich soukromé penze nakonec garantuje stát. V praxi to vypadá takto, viz tento článek. Celkem 100 šéfů velkých korporací si vytvořilo na úkor lidí bez důchodu vlastní systém, který odpovídá důchodům celkem 40 % normálních Američanů. Tak tomu se říká socialistická nomenklatura.



V tzv. "melouchové ekonomice" (gig-economy) máte dvě zaměstnání, ale neuživí vás ani obě dvě dohromady. Čím to asi je? Třeba to bude tím, že jedno procento si udělalo z podniků totální socialismus pro sebe. Viz článek Kam mizí bohatství vytvořené vyšší produktivitou práce. Korporace nestydatě okrádají nejen vlastní zaměstnance, ale i stát. V roce 2018 celkem 60 společností neplatilo žádné federální daně a mnohé z nich naopak dostaly finanční podporu. Na prvním místě v seznamu neplatičů je Amazon, což je jistě zcela nerentabilní podnik, který negeneruje žádný zisk. Následující graf ukazuje, že 7 vybraných velkých korporací platilo svým šéfům více, než odvádělo na federální dani. Červená ukazuje, kolik daní platili ve skutečnosti, protože dostali navíc federální podporu (kolonka "tax subsidies"). To je v USA něco jako program EU pro miliardáře za naše daně, viz výše uvedený kšeft Syneru.



Bavme se o podstatném, a to je korporátní fašismus, který ničí demokracii a připravuje klasický Drang nach Osten. Pak se bavme o tom, jak funguje systém korporátního socialismu pro jedno procento, pro které se ohýbá právo, dělají zákony, lže se a krade. Jasně je vidět, že korporátní fašismus a socialismus fungují jako dvě spojené nádoby. Stát máte v hrsti jen tehdy, když vás, jako Babiše, volí zoufalí lidé. Zbylých 99 procent chce, aby jim zbylo alespoň něco maličko z toho, co má jedno procento jako reálný socialismus.

Po zlikvidované demokracii nás čeká další zásadní a důležitá debata o skutečném socialismu. Tato debata už naplno běží v USA. Až tato debata v Česku doopravdy začne, tak uvidíte nevídané. Tibeťan Kalousek s ruským agentem Klausem budou najednou na jedné vlně, i když si prozatím nadávají do hňupů a do ruských agentů. Nikoho z nich jsem nikdy nevolil, tak mám toto divadlo zadarmo. Tristní není fakt, že oba vlci se perou o zbylé kosti z tohoto mafiánsky rozkradeného státu, ale to, že se zatím nespojili. V socialismu jednoho promile, kam obě tyto prolhané kreatury patří, totiž nemají žádného přirozeného politického nepřítele. Pak si mohou dovolit ten luxus, že jeden o druhém říkají veřejně pravdu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!