Jak v západních korporátkách není známo, hackeři si vybrali zdravotní záznamy antidopingové agentury WADA a udělali v nich pořádný průvan. Jak je vidět, dopovat a fetovat se může s razítkem a bez razítka. Ale to druhé je trestné a platí jen pro ruské sportovce. Viz náš článek Ruský doping a naše pokrytectví. Z antidopingových testů se stala úplná komedie, hodná tak dopování Armstronga na Tour de France (Jak šlapou české noviny). Jenže to je privátní cyklistická soutěž, na rozdíl od Olympijských her.

^Invalid YouTube URL provided


Každý ví, že dotyčné sportovkyně a sportovci budou muset vracet medaile. I ti nemedailoví dostanou disciplinární tresty, včetně českých jmen na seznamu. Současné vedení WADA skončí a mediálně lhát se bude muset ve velkém. Rusové na své domácí televizi správně upozornili na to, že všichni sportovci podepisovali osobní prohlášení o tom, že jsou zdraví. A pokud nejsou a potřebují medikamentózní léčbu typu amfetaminů, jako zlatá US-gymnastka Bilesová, pak je někde problém. Minimálně lhali oni sami - a zbytek přikrylo milosrdné razítko.

Poučení z krizového vývoje

Aféra rozsahem odpovídá sestřelení letu MH17 na Ukrajině a bude mít s velkou pravděpodobností podobný průběh. Na stránky hacku Fancy Bears se podívejte zde. Z českých WADA-dopařek je na seznamu Petra Kvitová.Těm sportovcům, kteří mají na doping razítko z WADA, je hej. Pokud se nic nestane, tak ostatní sportovci se mohou právem vzbouřit a antidopinové testy kompletně odmítnout. K čemu jsou, když někteří dopují a berou amfetamin, jako Němci na východní frontě, a mají na to razítko WADA. Podívejme se na závěry, které leccos ukazují.

Mlčení US-médií a cílená dezinformace EU-médií
V USA se prostě o únicích zpočátku neřeklo nic, pak se napadli "ruští hackeři", věcné informace nebyly žádné. EU-lhaní perfektně ukazuje tento článek v Le Monde. Krokodýlí slzy nad hackem, a pak jen citace WADA o nemorálním postupu "ruských hackerů". O tom, kdo a jak dopoval a fetoval, se nic nedozvíte. Prostě, korporátní klasika.

Dvojí metr mezinárodních institucí
Stále více se ukazuje, jak si Západ instrumentalizuje i dříve celkem neutrální instituce jako jsou sportovní svazy, antidopingové agentury atd. Pak to ale znamená, že jiné, korporátně a politicky mnohem významnější instituce (tisk, banky, mezinárodní organizace v rámci OSN atd.) už musí být kompletně zpolitizovány. Pak ale žijeme ve světě, kde se na realitu dává to či ono razítko, aby platila jako pravda pravdoucí.

Solidarita s nespravedlivě postiženými
Ta musí být dána obecně a na všech úrovních. Jako občané neudržíme realitu společného světa, pokud si každý zalezeme do své ideologické infantilní bubliny, a tam si budeme ofoukávat své narcistické bolístky. Svět je rozervaný regionálními válkami a studenou válkou proti Rusku. Pokud se nezastaneme nevinných obětí, pak jsme přestali žít ve společném světě, kde platí zlo jako zlo a dobro jako dobro. Ve světě ovládaném korporátními razítky se realita nahlíží pouze očima zájmů, které se mohou kdykoliv změnit. Pak se stanou ze lhostejných pozorovatelů oběti. A nikdo se jich nezastane, protože ony samy nic neudělali pro druhé. Tím zanikne společný lidský svět.

Potrestání viníků
To je naprosto zásadní požadavek. Jestli někdo lhal, kradl a nakonec i vraždil, pak musí být potrestán. Namítnete mi, že vraždy v miliónech jsou z historického hlediska už beztrestné. Ano i ne. Musí být alespoň mezinárodní tribunál k těmto zločinům, což teď čeká Ukrajinu, Libyi, Sýrii i Irák.

Aféra WADA ukazuje rozpad společného světa. Hrstka vyvolených vlastní ta či ona razítka, a s nimi utváří ad hoc pravidla podle toho, který mocipán jim právě volá telefonem. Jenže v takovém světě nelze žít bez rizika války. Kdo si myslí, že může razítkem určovat, co je realita, ten je přinejmenším sociální psychopat. A je úplně jedno, že je každý den v prolhané televizi či novinách.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!