Ve Varšavě právě probíhá ve dnech 8.-9. července důležité setkání vojenských a politických činitelů NATO, které nás má připravit pod vedením USA na předpokládanou válku s Ruskem. Je to jistě chvályhodný počin, že některé země myslí za mé daně natolik dopředu a plánují mé nasazení za demokracii na ruské frontě. Podle plakátu je zřejmé, že nejsem sám v předdůchodovém věku s vyhlídkou neoliberálně vykradeného důchodu, komu se nelíbí nové pracovní zařazení. Známý český vtip říká, že pokuta při přechodu na červenou bude za dvacet let pro chodce dvojí: pro mladé, pokud na červenou přejdou, a pro důchodce, pokud nepřejdou. Jak se zdá, pokutování má dostat globální rozměr.

Logika nové války

Předešlé články na toto téma se snažily ukázat historické paralely současného korporátního fašismu a německého nacismu, popřípadě Mussoliniho měkké fašistické verze. Tady jsou naše hlavní články, ale je jich mnohem víc, klikněte si na klíčová slova a hlavně na přehledy článků za rok 2014-2015 v tematických číslech e-republiky.


Shrňme logiku současného vývoje. Evropa je vinou korporátní bankovní politiky ve slepé uličce a v ekonomické krizi. Reálně hrozí dluhová bankovní krize, nyní v Itálii, a rozpad eurozóny je nutná a jasná věc, protože exponenciálně rostoucí euro-dluhy dané složeným úrokem jsou nesmyslné, a nemá je banksterům kdo a jak zaplatit. Stejní banksteři navíc absurdně emitují tlačením tlačítka "nula" na počítači umělé a ničím nekryté peníze ve formě dalšího dluhu, kterými vykupují ty předešlé nesmyslné dluhy. Po gigantickém znehodnocení peněz, důchodů a vkladů bude dobré najít nějakého hodně gigantického nepřítele, který za všechno může, stejně jako ten zloduch Putin.

A navíc Rusko je strašně velká země, má strašně moc surovin, což je vůči nám, jako globálním producentům, zjevně a strašně nespravedlivé. A my tak strašně chceme zavést do této oblasti světa naše transatlantické hodnoty a pořádek. Z těchto myšlenkových zkratů jde opravdu strach, protože jsou strašné. A to zvláště v situaci, kdy nám doma tyto hodnoty krachují na plné čáře. A kdy se jim v Rusku už pomalu všichni smějí nahlas a prozápadní placené agitátory zvou do provládní televize jako placené komiky. V logice takto daného korporátního fašismu je nový "Drang nach Osten" celkem jasnou a logickou volbou.

Jak se dělá válka

Jak postupovat při vyvolání nového kola zbrojení, generálního Mobilmachung našich daní, zrušení demokracie a nastolení tvrdého boje s terorismem venku, popřípadě doma i proti terorismu? Cestou malých kroků a poklidného mediálního vymývání mozků, jak to předvedl Goebbels. Nepřítele už máme, hurá! Navíc je třeba ve válce slov jej zrušit jako člověka. Rusové musí dostat nálepku naprostého primitiva řízeného pouze přírodními instinkty, protože jen tak se v západních masách mobilizuje pud sebezáchovy, který jim zhasne poslední zbytky soudnosti. Nejlépe je udělat z Rusů přímo zvířata, jako to bylo v Rwandě před genocidou 1994, kdy oficiální rozhlas ovládaný Húty označoval Tutsie za "šváby", které je třeba "desinfikovat" a "zašlápnout".

Do této mediální čtverylky nastoupí Varšavský summit, jehož výsledky ještě oficiálně neznáme. Pokud jej ale vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku, pak musí udělat to, co všichni známe v malém. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice. Pak těmto pitomcům nějaký génius vysvětlí z místního tlampače, že za všechno zlo světa, tedy i za tu rvačku, může sousední vesnice. Máme tam sice příbuzné, co naplat. Ale jak všichni dobře víme z místního rozhlasu, jsou to primitivové a chtějí nás sežrat zaživa. Tak jdeme na ně, ať je sežereme jako první. A jejich dobře obdělaná pole, domy a dobytek také nejsou k zahození. Alespoň to tvrdí náš starosta a s ním i hlavní vesnický policajt. A ti podnikají ve velkém, takže jim můžeme stoprocentně věřit.

Metoda malých oblbovacích mediálních kroků, vykreslování obrazu primitivního nepřítele, trvalá válečná mobilizace a stupňování napětí, zrušení demokracie v rámci boje proti terorismu nebo s terorismem, spojení banksterů, průmyslníků a prodejných politiků do fašistického bloku jednoho promile, militarizace společnosti, vítězství iracionality a rasových mýtů, xenofobie, náboženská a kulturní nenávist. Když pejsek a kočička vařili Čapkův dort, také do něj dali to nejlepší, co doma měli.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!