Schválně jsme se nevyjadřovali ke druhému kolu jednání o Sýrii v Ženevě, protože to byla čistá komedie pro korporátní média. Měla v podstatě stejný scénář jako první kolo této komedie z února 2014 (Fakta o Sýrii XVII. aneb komedie v Ženevě). Tehdy jednání svolali wahabisté, USA a Francie, aby porcovali syrského medvěda. Jenže ten se mezitím s pomocí ruského medvěda odebral opět do lesa, což ukazují výsledky bitvy o Aleppo. Narychlo se proto udělala komedie zvaná "Ženeva 2" minulý měsíc, ale skutečná jednání začala až tento týden v Mnichově.

Nová Mnichovská dohoda zvaná "Ženeva 3" ohledně Sýrie běží pro Západ už plně ve scénáři Švejka: "Švejku vy mě ještě neznáte, ale až vy mě poznáte, tak já vás donutím až k pláči." Západu se začíná rozpadat teroristická síť nutná k dobytí Sýrie, a to na všech stranách. Destabilizace Sýrie se sice povedla i s milióny uprchlíků, ale cena nutí Západ k pláči. Turecko se z hlediska Západu politicky zbláznilo a vede iracionální politiku v rámci NATO. Irák se stal novým bojištěm, k tomu přibyl Jemen, kde Saúdům začal americký Vietnam. Jenže ten se po odtržení provincie Najran přenesl na jejich vlastní území.

Západní "boj proti terorismu" už musí vysadit demokracii v zemích jako je Francie, která pilně podporovala nábor džihadistů ve své zemi. Zde se nechal po celé 4 roky blahovolně probíhat nábor džihadistů ze sítí muslimských extrémistů, kteří pak odcházeli na syrské bojiště. Protože mám Francii rád, tak nepíši, že to zdejší vláda dělala aktivně. USA skončily patetickými výkřiky jako poručík Dub, které opakují korporátky všeho druhu. Rusové s Lavrovem v čele hrají roli chytrého Švejka, nyní v Mnichově. Pokud to uhrají, tak se US-debakl zahraniční politiky bude podobat předešlé porážce USA ohledně Íránu. A bavorští političtí kaprálové z CSU jako Seehofer a Stoiber už pilně jezdí za Putinem a připravují politickou porážku již beztak zničené Merkelové. Prostě, Mnichovská dohoda jak vyšitá.

Fronty, stručně

Podívejme se na přehled faktů. Nejprve přehled ofenzív a ruského bombardování. Důležité jsou barvy odlišující data útoků. Červené hvězdičky dokazují klíčový úmysl Rusů: zničit zásobování teroristů z Turecka, odkud dostávají zbraně NATO.Asad i Rusové nyní vojensky přímo podporují Kurdy zbraněmi v jejich ofenzívě podél hranic s Tureckem. Koridor je třeba uzavřít a tím se přestane i pašovat kradená ropa do Turecka, která živí ISIL v Sýrii a v Iráku.Boj proti terorismu bude fungovat, jen když teroristé nebudou od saúdských wahabistů a od Západu dostávat zbraně. A když přestanou drancovat zemi za peníze. Nejen ropu, ale i historické památky z muzeí, plus vydírání obyvatelstva. To dělá asi 30 % rozpočtu ISIL, který se stal pod blahovolným dozorem USA a Západu (to běželo až do roku 2015) nejbohatší teroristickou organizací na světě.

Spojenectvím Asada, Rusů a Kurdů ovšem padla poslední naděje USA a Izraele, že Kurdové za skleněné korálky slibů vlastního státu na území Sýrie půjdou proti Asadovi a proti Rusům. Kurdové ale nezapomněli, kdo házel jejich ženy a děti zaživa do rozpálených pecí na chleba (Teroristé z Al-Núsry rozsekali lidi zaživa: svědectví z Tel Eranu). A také nezapomněli na íránskou podporu, která by bez Ruska nebyla možná. Západ podporuje zločince a nutně ponese jejich osud. Nezapomeňme, že mnozí z těchto "bojovníků za svobodu" jsou západní občané (asi 6 tisíc). A nyní se tato zvířata v lidské podobě rychlým tempem vracejí domů. Nadšení nejsou, protože Západ otočil a jejich druhové v boji jsou mrtví. Co to znamená pro nás, obyčejné lidi, to snad nemusím vykládat.

Ostatní ofenzívy se v podstatě zastavily. SAA je schopna držet Deir es Zor, kde začala humanitární katastrofa, o níž Západ nemluví. Ale po Mnichovské kapitulaci asi dostanou naše korporátky zelenou a povinně zapláčí nad osudem zdejších civilistů vyhladovělých Islámským státem. Psali jsme o tom včas (Manipulace BBC ohledně hladomoru v syrské Madáji) a podívejte se na video ANNA News přímo z města.


Ve městě je nyní obklíčeno minimálně 120.000 lidí a postupně začnou umírat hladem, pokud bude obklíčení ozbrojenci z ISIL pokračovat.

Bitva o Aleppo

Vezmeme pouze bitvu o Aleppo, která ukazuje rozhodující zlom ofenzívy a diplomatické iniciativy ze všech stran. Tady je situace celkem jasná. Kotel se uzavírá ze dvou stran, protože SAA dostala k pozemní ofenzívě ruské tanky T-90. Uzávěr je dokončen od hranic s Tureckem, kde Kurdové a SAA s Íránci a Hizballáhem už bojují asi 10 km od tureckých hranic. K al-Núsře a al-Kájdě uzavřené v Aleppu od roku 2011 se nyní nedostane pravidelná vojenská pomoc, stimulační drogy a peníze na platy teroristům. A to je špatné, bohužel i pro civilní obyvatelstvo. První zámek kotle u Aleppa se ukončuje zde.Mapa ukazuje dole město Aleppo, kde se až na konec uzavře poslední kotel povstalců a teroristů ve starém městě, které drží od začátku povstání, tj. od roku 2011. Druhý kotel se postupně uzavírá dole na jihu.Zde postupují elitní gardy SAA, které odolaly několikaletému obklíčení základny Kweirim a nyní to vracejí teroristům i s úroky. Uzavření kotle (chybí dobýt asi 10 km) znamená, že se SAA dostane na okraj Aleppa k zásobování elektřinou a k průmyslové zóně. Tato situace donutila všechny velmoci jednat. Ptejme se, proč.

Proč Mnichovská dohoda velmocí

Ofenzíva Asada a jeho spojenců v Aleppu je pro Západ katastrofou. Vyhrály ruské zbraně, ruská a šíitská chytrost i Kurdové, kteří se spojili s Asadem. Západ dostal mezinárodní posměch, domácí teror, uprchlíky. Později dostane i Mezinárodní tribunál pro zločiny proti lidskosti, a nakonec válečné reparace. Ale to jsou kola, která teprve přijdou, tak nepředbíhejme. Ale sami vidíte, že ani teď to není žádná výhra. Stačí se podívat na zběsilé české debaty ohledně uprchlíků a na policejní provokace při demonstracích. A to k nám ti uprchlíci ani nechtějí jít.

Proč dokonce i vítězní Rusové a Asad chtějí mír a jdou jednat do Mnichova? Z jednoduchého důvodu. Dobývání Aleppa bude děsný masakr, kterému se každý rozumný (opakuji slovo "rozumný") voják hledí vyhnout. Článek Sýrie a uprchlíci, beze slov ukázal, jak vypadají syrská města po vítězně dobojované válce s terorismem. Rusové dobře vědí, co byla bitva u Stalingradu, kde se bojovalo ne o každý dům, ale o každý byt v domě. V miliónovém Aleppu hrozí totéž, což může oslabenou Asadovu armádu úplně odrovnat. Humanitární katastrofa by navíc Asada a jeho spojence připravila o výhodu boje proti terorismu, kterou nyní mají.

Proto také západní presstituti začali hromadně a mocně plakat nad osudem uprchlíků, kterých si minulé tři roky ani nevšimli (včetně Britských listů). Ale to byly ony zlaté časy, kdy demokracie a prozápadní kanibalismus vítězil. Mimochodem, ten známý kanibal z videa bojoval na straně teroristů přímo podporované Západem (Velitel-kanibal syrských povstalců byl identifikován).

Asad dále potřebuje dohodu s Tureckem a s Kurdy. Nyní je Turecko částečně na kolenou, protože vítězní Rusové jim rozstřílí každé letadlo a nakonec i každý tank, který vyrazí pomáhat teroristům uzamčeným v Aleppu. Hizballáh a Írán je také znepokojen nástupem Kurdů, které v jejich samostatnosti podporuje Izrael a USA. Ti potřebují rozdrobenou Sýrii na válečné bantustistány podle svých zájmů. Psali jsme o tom nedávný článek o připravované balkanizaci Sýrie (Fronta v Sýrii a v Iráku do 20. ledna 2016). Kurdové už na svých územích začali etnickou čistku šíitských vesnic a Hizballáh musel jít rychle bránit vlastní civilní obyvatele.

Není tedy ani v zájmu Asada, ani v zájmu Rusů, aby Kurdové příliš postoupili. A protože je možné Kurdy neutralizovat přes vyplašeného Erdogana, pak se vyjednávání hodí i vítězné straně. Amerika a Západ vyjednávat musí, protože jsou v koncích. Vítězství Rusy podporovaného Asada v Sýrii má totiž nedozírné následky pro celý Blízký východ. Zmiňme na závěr jen některé:

  • Začne boj o nelegálně držené Golany, kdy Hizballáh a Írán podpoří Sýrii a dostanou k tomu ruské zbraně. Rusové nezapomněli, kdo jim loni zabil ruské poradce, kteří měli schůzku s íránskými a syrskými veliteli nedaleko Golan.
  • Iránu skončilo embargo a většinu zadržených prostředků jistě použije pro nákup ruské vojenské výstroje. Jednak je nejlepší na světě a jednak tím utuží spojenectví s Ruskem, které vývozem, ropy a plynu do Indie a Číny mimo dolary tento zelený papírek zničí.
  • Západu skončí zlatá léta ničení celých států pro vlastní zájmy. Jedno procento tím sice pohádkově zbohatlo, ale nám zničilo demokracii a světový systém bezpečnosti garantovaný skrze RB OSN. A stejné jedno procento nyní žene západní země do válečné konfrontace s Ruskem.
  • Naopak se hrozba války dostala již do samotné EU. Viz nástup al-Kájdy v "demokraticky" vzkvétajícím Kosovu pod vládou albánské mafie i v dalších muslimských zemích bývalé Jugoslávie. Odtud mimochodem pocházela i první vlna uprchlíků směrem na Západ. I o tom jsme psali, na rozdíl od jiných médií (Konec prvního kola EU-komedie s uprchlíky).


Takže přejme Mnichovskému jednání plný zdar. Západ byl konečně donucen až k pláči. Uvidíme, k čemu to bude dobré. Pokud ovšem politiku EU a USA dělají ideologičtí pitomci, pak lze očekávat, že se po prohrách jen zatvrdí a vlastní chyby nikdy neuznají. I tomu leccos nasvědčuje. Například vojenské výdaje na boj proti terorismu na Blízkém východě v rámci USA stouply o 50 %, ale rozpočet amerických vojsk v EU stoupne o 400 %. Novým válčištěm po Blízkém východě bude Evropa. Zvláště, pokud se rozpadne Ukrajina a skončí tak pohádky o zdejší demokratizaci.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!