Dne 5.12. 2015 bylo oficiálně oznámeno, že USA odmítly poskytnout záruky na dluh ukrajinské vlády. Rusko bude žalovat Ukrajinu, pokud nevrátí do 20. prosince státní dluh 3 miliard dolarů. Pokud to ruské ministerstvo financí udělá, což už oficiálně oznámilo jako zásadní úmysl, tak Ukrajině hrozí státní bankrot.

Ukrajina v říjnu restrukturalizovala EU-dluhopisy za 15 miliard dolarů a dohodla se na odepsání 20 % dluhů a na posunutí zahájení splácení o čtyři roky. Rusko je ochotné změnit splátkový kalendář jen tehdy, pokud za dluhy Ukrajiny vezme záruky Západ, který této zemi k bankrotu úspěšně pomohl.

Důsledky bankrotu pro Ukrajinu by byly dost zlé. Tato země komandovaná Západem a NATO by oficiálně nemohla dostávat půjčky od mezinárodních institucí jako MMF a Světová banka. Například by byl v ohrožení úvěr od Světové banky za 500 milionů dolarů na nákup ruského plynu na zimu. Připomeňme, že na Ukrajině se za posledního střídání všech vlád (proruských i prozápadních) stalo dobrým zvykem, že se plyn v zásobnících na zimu jednoduše ukradl a prodal pod rukou do EU. Teď jej asi budeme platit z našich daní, ale fakticky nemůžeme, protože Ukrajina v prozápadním kurzu mezitím zbankrotuje. No a my jí nemůžeme půjčit na to, aby zdejší oligarchové mohli normálním lidem v panelácích ukrást plyn znovu. Tomu se říká "demokratizace Ukrajiny". A Kazachstán nemůže dodávat plyn na Ukrajinu bez dohody s Ruskem, řekl náměstek ministr energetiky Kazachstánu Magzum Mirzagaliev na briefingu v Astaně.

Kšefty amerického viceprezidenta jsou v ohrožení

Jenže MMF mezitím změnil pravidla hry. Kvůli Ukrajině totiž přestalo platit základní pravidlo, že zbankrotovaným zemím s nesplacenými státními dluhy se půjčovat nesmí. Viceprezident Joseph Biden přijel do Kyjeva 6. prosince a zůstal do 8. prosince. To bude již pátá návštěva Bidena na Ukrajině od nástupu do funkce v roce 2009. Jenže oligarchové mezitím zemi prodali a na USA toho moc nezbude. Podle prohlášení ukrajinské vlády v březnu 2015 poskytla Čína půjčku Ukrajině ve výši 15 miliard dolarů a také podepsala dohodu o realizaci investičního projektu na 1 miliardu dolarů. Ukrajina uzavřela smlouvu s Čínou o poskytnutí vlastního území k zemědělským potřebám. Už v září 2013 Ukrajina pronajala 5 % svého území Číně na dobu 50 let. V roce 2015 se Ukrajina stala největším vývozcem kukuřice do Číny a obsadila tak více než 90 % čínského trhu. To je špatné, ti pilní Číňani. A tak po výtečně provedeném, ale politicky krachlém Majdanu zbývá Západu klasický scénář "Rozděl a panuj". Jde to o to snadněji, že Západ pomohl zemi zničit a regiony se již začaly bouřit zimou a hlady. A to mají zimu teprve na krku, a my zase ty humanitární starosti s uprchlíky. Tentokrát z "demokratické" Ukrajiny, která touží vstoupit do EU a chce se rychle stát členem NATO.

Biden: Na Ukrajině je třeba vytvořit samostatné státy s jednotnou ústavou

Viceprezident USA Joseph Biden se domnívá, že decentralizace na Ukrajině je nejlepší postup v rámci evropské praxe a neohrožuje suverenitu státu. Při tom je důležité, aby stát měl nezávislé země, či regiony spojené ústavou. Je prý důležité, aby to byly samostatné a nezávislé země, které řeší své vlastní problémy, které určují svůj vlastní vzdělávací systém. Vláda pak pracuje v rámci sjednocené ústavy. Zkrátka, americká loutka Saakašvili a jemu podobní mají být suverénními guvernéry na způsob USA, s přímým telefonem na Pentagon a na Bílý dům. A celý cirkus bude platit EU, kam Ukrajina touží patřit. Fakt skvělý plán.

EU zruší občanům Ukrajiny a Gruzie víza v polovině roku 2016

Co je šílené pro normální obyvatele EU jako já nebo vy, to je úplně normální pro politiky a úředníky EU. Oni totiž nežijí ve stejném světě jako my, a proto také za svou práci neberou stejné peníze. Evropská unie v polovině roku 2016 chce zrušit vízový režim pro občany Ukrajiny a Gruzie. Informuje o tom deník Die Welt s odvoláním na diplomatické zdroje v Bruselu. Podle jejich informací by dne 15. prosince Evropská komise měla předložit zprávu, v níž bude pozitivně hodnoceno snažení Ukrajiny a Gruzie ohledně zrušení víz. Toto hodnocení je nezbytný předpoklad pro souhlas členských zemí EU se zrušením vízové povinnosti.

Nicméně, na Ukrajině a v Gruzii, podle názoru Bruselu, bude třeba až do jara 2016 zlepšit práci v některých oblastech, zejména v boji proti korupci. To by člověk ani neřekl, že tam ještě nějaká korupce zbyla, po úspěšném Majdanu. Ale zato chybí Ukrajinci, kteří emigrovali na Západ a do Ruska. Zrušení vízového režimu znamená povolení k pobytu v EU po dobu tří měsíců během půl roku. Poslanci EP již dříve vyjádřili názor, že Ukrajina je připravena k liberalizaci vízového režimu s EU.

Takže nebudeme mít z Ukrajiny nelegální uprchlíky, ale normálně pracující turisty. Hned se mi líp dýchá. A Biden bude jistě také spojen, jak jinak. Na špinavou práci má EU, on jen socializuje škody a privatizuje zisk.

Přečtěte si více zde.

Psali jsme k tématu
Ukrajinský parlament nepřijal podmínky pro půjčku MMF
Ukrajina vytáhla na Rusko kartu zvanou "zbrojní průmysl"
Velká ukrajinská loupež
Nacionalistický žid Kolomojskij prohrál rabování Ukrajiny s Rothschildy
O co jde na Ukrajině, mimo jiné


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!