Začněme odhalením listu New Zealand Herald a nezávislého US-deníku The Intercept, kde působí nejlepší američtí investigativní žurnalisté. Výsledkem jejich úsilí je článek Snowden GCSB revelations. Analýza ukazuje, jak systém globálního odposlechu NSA nazvaný Xkeyscore funguje jako vysavač všech internetových informací, které jdou od nezávislých ostrovů v Pacifiku. K tomu náš článek Britský fízlovací program Tempora má orwellovský charakter. Jak to funguje v případě Xkeyscore, to ukazuje tato mapa.Jádro odposlechu pro NSA je instalováno přímo na Novém Zélandu. Minimálně jeden zdejší politik, poslanec za Zelené Russel Norman, už dva roky otevřeně prohlašuje toto fízlování za nezákonné. Na jeho poslední prohlášení komentující odhalení Snowdena a listu Intercept o programu Xkeyscore si klikněte zde.

Nyní se na mapu dobře podívejte ještě jednou. Zjistíte, že jména těchto ostrovů tvoří současný Čechistán anonymních off-shore společností, které tento stát za blahovolného působení Klause, Dlouhého a Kalouska prakticky přivedly na fiskální buben. Klikněte si hesla "neo-neokolonialismus" "koncesní stát", ať se nemusíme opakovat. Analýzu off-shore kradení zase ukazuje heslo "offshore-leaks". A nyní k české realitě, kterou jsme popsali v trilogii "Jak funguje Česko", viz tematické číslo 2014-3. Pro naše téma si klikněte si na první článek nazvaný Jak funguje Česko I. aneb Bankovní lobby.

Kradete jako straka modrá, topanská, socanská, veverčí, či jiná ano-straka naprosto čistě. Totiž pomocí zákonů ve stylu koncesního státu. A přes nastrčeného prostředníka, který má pod palcem stovky fiktivních firem, si na ostrově Nauru či na Kajmanských ostrovech zřídíte potřebnou anonymní firmu, kam posíláte nakradené peníze, či ulité daně. Jenže vaše komunikace jde přes internet. K tomu viz článek Jak vláda USA donutila internetové giganty ke špionáži. Pak vás navštíví pán s bezvadnou newyorskou (a nikoliv moskevskou) angličtinou a řekne vám, že tento váš prostředník se bude vyšetřovat, protože uklouzl na slupce od banánu. Na to konto budou obstavena veškerá aktiva jeho firem, které zřídil jako jejich jednatel, a tak právně vystupoval jejich jménem. To znamená, že bankovní konta jeho fiktivních firem budou obstavena, i to vaše. A vaše penízky se svezou s tímto vyšetřováním, což pro vaše milióny, až miliardy, může mít neblahý vliv. Třeba vaše konto zůstane obstavené tak dlouho, až z vašich peněz budou přes inflaci a pád dolaru čisté záchodové papírky. A to by mohlo být pro vás nemilé, že ano.

Ale všechno se dá napravit. Vy přece vládnete nemalým vlivem, do té doby, co sedíte v oligarchickém křesle a přesouváte českou politiku a stát směrem ke korporátnímu fašismu. Viz článek Ťok to naťukl zcela transparentně: Stát je firma a opačně. Systém moci bude samozřejmě fungovat na americký způsob dvou partají, které plně ovládnou politiku, a hlavně celý stát zleva i zprava. Státní správu ovládnou přes politicky zmanipulovaný zákon o státní službě. Tím si obě oposmluvní partaje dosadí na ministerstva své vlivové koníky jako zaměstnance vlastní politické firmy. Pak už bude jedno, jestli dané volební období budou oposmluvní borci vládnout, nebo budou v opozici. A zastánci těch či oněch politických korporátníků mohou na sebe štěkat v tzv. nezávislých, a hlavně nemyslících novinách, jak psí smečka. Trocha folklóru nikdy neuškodí. Lidi se pobaví a získají dojem, že ta oposmluvní demokracie funguje alespoň jako v USA.

A nyní k tomu pánovi s americkou angličtinou. Až se dostatečně rozklepete, tak vám sdělí, že by bylo vhodné, abyste kvůli svému ne/zablokovanému kontu udělal to či ono. Podle potřeby a podle instrukcí, které včas a bezchybně obdržíte. A tak se od Čechistánu na Panenských ostrovech dostáváme k české "panenské" politice.