Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v americkém Kongresu (3.3.2015) ostře zkritizoval USA za to, že ke všem otevřeným a skrytým válkám, které ve světě vedou, si nechtějí přidat na triko válku s Íránem. Prezident Obama jako obvykle sleduje oportunistickou politiku. Od Kongresu si nechal schválit nekonečné vedení války proti ISIL a proti terorismu na celém světě, a na všech frontách. Tím má být zajištěna hegemonie USA, která jde do kytek z různých důvodů: prohrané války; podpora terorismu; nesmyslná a rozporuplná zahraniční politika, kterou řídí znepřátelené zájmové skupiny; rozpadající se ekonomika; konec světové vlády dolaru. Za této situace Obama nechce vést válku, jejíž nutná prohra (jako zatím všechny války, které USA od Vietnamu vedla) by vedla k definitivní ztrátě Blízkého východu. Proto ten otevřený konflikt v Netanjahuem, který má podporu Republikánů, a tím i všech klíčových lobbistických a korporátních skupin, které v USA chtějí jakoukoliv válku, a žijí z války. Proto Netanjahu na odepsaného prezidenta už otevřeně kašle.

Navíc USA jako obvykle masivně lhala komisi pro atomovou energii ve Vídni (IAEA) při vyjednávání v Íránem. CIA dala na stůl falešné dokumenty obviňující tuto zemi z vývoje jaderné zbraně. Lhaní CIA se jmenovalo "Operation Merlin" a vyrobilo sérii lží o vývoji iráckého jaderného programu kolem 2000. Světové korporátky o tom vůbec nepíší, protože to vyvezl důstojník CIA Jeffrey Sterling přes novináře jménem Marcy Wheeler. Obamova administrativa, místo aby obvinila vlastní lháře, tak odsoudila Jeffrey Sterlinga v procesu "United States of America v. Jeffrey Alexander Sterling". Problém je pak v tom, že tyto agentury mohou zaměstnávat jen gaunery a placené lháře. Nebo lidi, kterým už je všechno jedno a za peníze udělají cokoliv, a navíc i pro kohokoliv. Například Čína tímto způsobem dostala za necelý rok materiály k technologiím letounu F-35, jehož vývoj trval 10 let. Rusům ale vývoj radarových systémů na jeho detekci trval jen 5 let, protože to jde mnohem rychleji. A sestřelení tohoto miliardového zázraku je pak záležitostí několika vteřin.

A nyní k projevu Netanjahua v americkém Kongresu. Proč tam jel, kdy už 20 let trvale, pracovitě a usilovně lže o Iránu? Nezávislé americké weby si daly tu práci a jeho dvacetileté lži posbíraly do jednoho článku, jen si klikněte (Benjamin Netanyahu Has Been Lying to Americans For 20 Years). Návštěva měla několik cílů a lhaní o Íránu bylo až tím posledním v řadě.

  • Netanjahu má za 14 dní doma volby, v nichž sice je favoritem, ale opozice hodně zabrala. Dostala na svou stranu i několik přeběhlíků z jeho vlastního tábora (Tzipi Livni), kteří se nemohli dívat na cestu do pekel, kterou pro stát pilně organizuje. Mimo jiné i politicky a vojensky úplně zbytečným zničením Gazy. Zabíjení a zničení země totiž Izraeli kromě dalších teroristů a platonického pobouření EU nic nepřineslo. A opozice proti Izraeli v jiných zemích se konečně spojila do jednoho bloku. Řečnický cirkus v Kongresu má pomoci demagogovi a lháři Netanjahuovi získat body doma.

  • Netanjahu potřebuje trvale torpédovat jakékoliv dohody s Palestinou. Je potřeba vykrást půdu, vodu a zemní plyn v šelfech, to jsou klíčové úkoly. Americká administrativa to sice Izraeli plně přeje, ale pro svět musí dělat dojem, že s Palestinci je třeba jednat. Netanjahu nechce jednat vůbec, to je ten rozdíl. Zatím se mu podařilo úspěšně zrušit jakákoliv jednání v roce 2013/14. Navíc se sbližuje se sunnitským despotickým blokem vedeným Saúdskou Arábií, které postupně teče do bot, stejně jako Izraeli. Obě země pilně podporují terorismus proti Sýrii, Íránu a Iráku.

  • Proto je Írán hrozba, kterou musí Netanjahu společně se Saúdy řešit. Ne kvůli jaderné bombě, kterou Írán na rozdíl od Izraele přímo nevyrábí, ale proto, že Írán se stal nekorunovaným vítězem ve výše uvedených lokálních válkách, které Izrael a USA prohrávají. Navíc si pomocí ruských S-300 a S-400 dokončí výstavbu protivzdušné obrany. Pak bude schopen bez velkých problémů uzavřít Hormuzský průliv a zde rozstřílet US-letadlové lodě. Jiná věc je, zda by byl schopen vyhrát následnou válku, v níž by mu asi Moskva nepomáhala.


Oficiální lhář jako Netanjahu mluví svými činy, protože politika se pozná po ovoci. A činy je potřeba číst, nikoliv šířit médii prázdná slova.