Presstitutky mají 17. listopad za stejně hnusné datum, jako mají jejich manuálně pracující kolegyně při povinné lékařské prohlídce. Není divu. Lidi sedí doma, je státní svátek, listopad, škaredě a zima, depka na krku a občan cítí, že je to v prdeli, navzdory velkým blaživým kecům, které na něj přicházejí od kladení věnců a proslovů.

Teď se nám pohádali studenti se Zemanem, kdo za to tehdy vlastně mohl. Já tvrdím, že ten mrtvý student na Národní třídě. Žije v nejmenované obci na Bruntálsku a pravidelně se snaží vytunelovat Karlovu Studánku tím, že ve svém penzionu umístí tak 50 individuí a dá jim na čas trvalé bydliště, aby měl hlasy pro tu budoucí demokracii a pro přítomný tunel na územním plánu. Ale tento agent StB naštěstí neexistuje, protože všechno udělali naši chrabří studenti. Ale ti to prý nespáchali, takže 17. listopad ani nebyl. A to je dobře, navíc máme volno, i když je venku škaredě. Tatíček Klaus má pravdu, že se to porouchalo tak nějak samo, on musí vědět, když v tom komunistickém binci seděl na kase.

Jsem z Valašska a mám rád sklárnu Karolinka. Ustála vytunelování Crystalexu a nedopadla jako Skloexport, který vytunelovala nějaká paní Grázlová. Ten neexistující agent, co způsobil neexistující 17. listopad svým neexistujícím zabitím na existující Národní třídě musí být spokojen, i když se mu zatím nedaří. Stejně tak pilnou prací zdejších rodáků Karolinka vzkvétá a má stále vyšší hodnotu. Je tedy co rozkrást, a to je jen dobře, od toho ten 17. listopad prý vznikl, a vlastně nevznikl. Designérka Alena Holišová a třeba paní Světlana Šinkmajerová jako ruční malířka skla už 40 let živí podnik, který kousek odtud 1861 u Nového Hrozenkova založil Salomon Reich jako Charlottenhütte a komunisté přestavili na velký průmyslový podnik, protože v tomto partyzánském kraji byli odjakživa slušní lidé, ale nebyla slušná práce. Pak chvíli byla, a nyní, po sametu, už zase není. Ale je ten neexistující agent a existující huť, která vzdoruje agentům, protože v ní pracují slušní lidé.

Listopad podle presstitutek přišel jako blesk z nebe. Zůstal po něm smrad, státní svátek, neexistující agent, který se snaží vytunelovat existující obec. A tu sklárnu založil německy mluvící žid, který o ni po válce zase přišel. Stejně jako jsme my přišli o ten neexistující listopad 1989 a zůstal nám vytunelovaný státní svátek. Ale Charlottenhütte i obec Karlova Studánka žije, a lidé umí. Stejně tak nějak žije idea listopadu i s vytunelovanou revolucí. A stejně tak byli a jsou reální machři dějin, kteří umí nanášet zlato na sračku všednosti a poroby. Tito disidenti nejsou tématem pro presstitutky, nikdy nebyli. Na to nikdy nebyla doba, a nejspíš nikdy nebude. Reálně totiž vládnou ti neexistující agenti s penzionem, co lidem dávají práci, přitom dělají politiku a jsou vidět v médiích. A stejně tak dnes v médiích není k nalezení agent, který prý všechno začal a pak šel tunelovat, a v tom tedy rozhodně nebyl sám. Ti nejúspěšnější pokrývači dějin dnes řeční na veřejných mítincích, stejně jako kdysi komunisté, a zase plácají o významu Revoluce. Dobře jim tak, a nám také. Komu čest, tomu čest a pastýřovi trúba.