Klíčový článek napsaný druhý den po masakru v Oděse (Po masakru v Oděse již není cesty zpět) začínal těmito slovy.

V redakci e-republiky jsem se shodli na tom, že po Majdanu představují události v Oděse další kolo napětí, po němž již nejde vrátit dialog mezi Kyjevem a provinciemi do původního stavu tzv. "vyjednávání". Neznamená to automaticky občanskou válku, ale jedno je jisté. Pokud budou události vyšetřeny pučisty v Kyjevě stejně "důkladně a nestranně" jako střelba na Majdanu, pak už není cesta zpět.

Bezbranní lidé byli upáleni zaživa, police přihlížela, dav slavil a z něj do obětí v oknech beztrestně stříleli z ulice ukrajinští fanatici. A to vše v Evropě 21. století, made in EU, která tento pogrom přikryla mlčením. Následovala válka, kterou zničená Ukrajina prohrává na plné čáře. A nyní budou následovat tribunály za zločiny. Podívejte se na toto video z Oděského masakru, na 5. minutu.


Muže, který na záběru střílí do oken oběti, které pak byly upáleny zaživa, máte zde. Z analýzy záběrů je zřejmé, že na Kulikově poli, kde celá provokace vznikla, patřil ke skrytým organizátorům celého masakru. Na videu mluví od 4. minuty.


Jmenuje se Vsevolod Eduardovič Gončarevskij, 47 let, právník, nacionalistický aktivista, bytem v Oděse. Prozatím na svobodě, neb jsme v "demokratické" a "proevropské" Ukrajině pod protektorátní ochranou USA a EU. Stejné země pro zločince nacistického režimu vytvořily speciální Norimberský tribunál. Nyní tyto země klesly v dodržování demokracie tak hluboko, že tento tribunál asi bude muset Rusko vytvořit samo a bez nich.

Jistěže mohou být Rusové obžalováni také (např. z vojenské pomoci, narušení suverenity atd.), ale zatím nikoliv z přímé a dokázané genocidy. Jako v tomto případě Gončarevského. Hlavní ruský prokurátor speciálního týmu vyšetřovatelů Vladimír Markin oznámil, že k 1. 10. 2014 je v případě válečných zločinů spáchaných na východě Ukrajiny registrováno 12.000 obětí z celkem 60.000 vyslechnutých osob. Nyní běží vyšetřování hromadných masových hrobů pod dozorem OBSE. Viz naše krátké zprávy v přehledu, najdete kliknutím na nadpis Zprávy jednou větou. Zatím bylo exhumováno asi 400 obětí a mnohým byly před smrtí odebrány orgány. Nás už v redakci zajímá jen jediné: kdy se proberou ze spánku alespoň tzv. "nezávislá média". Od presstitutek placených v systému korporátního fašismu už nečekáme vůbec nic.