V neděli se konaly v Sasku volby do zemského parlamentu. Dle prozatímních výsledků to vypadá, že zvítězili nevoliči. Pokud bychom vycházeli z teze, že voliči, kteří nešli včera v Sasku k volbám, mají plné zuby politiků, respektive modelu politiky coby úspěšného obchodního modelu pro ty, kteří se neumějí posadit v drsném podnikatelském postkapitalistickém prostředí jinak, volby by museli vyhrát opravdu oni.Celkem 51,5 % oprávněných voličů nešlo k volbám, a to je na německé poměry poslušných a disciplinovaných Michalů hodně. Volební výsledky přepočítané na oprávněné voliče vidíte na obrázku.

I když CDU vychází z voleb se ztrátou kytičky pořád ještě jako vítěz, byť s nejnižším mandátem, získala by pouze 18,6 % hlasů všech Němců. U SPD je to ještě horší, socialistům věří v Sasku 6 % a silnější pozici již mají bývalí komunisté- levicová strana Linke: 9 %. Ostatní strany by si ani neškrtly, pokud by platila jiná pravidla hry ve volbách.

Lidé v Evropě už se nechtějí nechat dál ohlupovat a uvědomují si, že politické strany v dnešním pojetí jsou obchodními modely a kariérní politici rozhodně nejsou těmi, kdo by chtěl zastupovat zájmy občanů. Mnohým utkvěla v paměti slova Angely Merkelové, která se opakovaně vyskytují na internetových fórech:
Není možné se spolehnout na to, že vše, co bylo řečeno před volbami, bude také skutečně platit po volbách a musíme počítat s tím, že se to bude vždy opakovat v různých variantách“.
Podívejte se, jak velká vlna odporu se vzedmula proti Angele Merkelové v Drážďanech a jak velkou nevoli vyjádřili obyvatelé této metropole na Labi proti válečnému štvaní:

::::

CDU i SPD sice v Sasku mírně ztratily, CDU získalo v zemském parlamentu 59 křesel a socialisté 18, takže jsou schopni sestavit velkou koalici i na úrovni saského zemského parlamentu, nicméně se jedná o ideologickou zradu socialistů prodejných za pět zlatých. Poněvadž stávající partner CDU – svobodní FDP vylétli stejně jako NPD z parlamentu.

Poprvé však nastupuje do zemského parlamentu euroskeptická strana AfD (Alternativa pro Německo), která získala 9,7 % odevzdaných hlasů a 14 mandátů a spolu se Zelenými (8 hlasů) by mohla vytvořit s CDU další variantu vládnutí, což ovšem již dopředu křesťanští demokraté, sledující proamerickou válečnou linii, vylučují.

Celkem 49,2 % německých voličů v Sasku rozdalo karty a naznačilo, kudy se budou v budoucnosti ubírat. AfD ještě není silou strany Le Penové, může se však jí, díky hlouposti socialistů a izolovanosti strany Linke, brzy stát. Velká koalice CDU a SPD na úrovni země Sasko jistě posílí i centrální vládu, která je doposud evropským tahounem v plnění příkazů velkého bratra za oceánem.

Zapíšou se Merkelová a Gabriel do dějin tím, že povedou Němce znovu do války s Ruskem a obětují Evropu zájmu jestřábů z Washingtonu tak, jak prodaly evropské mocnosti Hitlerovi Československo v roce 1938? Podívejte se v této souvislosti na dvojdílnou studii Nekrofilní nebo biofilní Evropa? Volby do EU.