Ach, to bohaté Lucembursko, o kterém není skoro nic slyšet kromě toho, že odsud pochází věčná komisařka Vivian Redingová! A téměř věčný premiér země a význačná postava současné nedemokratické, před očima se rozpadající EU, Jean Claude Juncker.

Ten vedl svou zemi k prosperitě přes podporu „finančního průmyslu“. Proto také Lucembursko vede v Evropě v úrovni mezd a životní úrovně, přestože podíl skutečných reálných hodnot vyprodukovaných ekonomikou na bohatství země je marginální. Jenže soustředění se země na tento druh podnikání, které je prozatím ziskově zajímavější než podnikání v reálné ekonomice, přivedlo zemi k rekordnímu schodku obchodní bilance, který činí 14 % celkového HDP země. A v té jsou započítány pochopitelně produkty „finančního průmyslu“. Navíc Juncker za sebou zanechává rekordní schodek státního rozpočtu, výdaje jsou o 545 milionů eur vyšší než příjmy.

V roce 2013 upadl J. C. Juncker do nemilosti občanů poté, co se provalila účast lucemburské tajné služby SREL na bombových atentátech v 80. letech a vyšlo najevo, že tato tajná služba byla součástí stínové tajné organizace NATO a podílela se na vzniku další organizaci při NATO - ozbrojenců GLADIO. Účast této organizace na barevných revolucích možná přijde ještě v budoucnosti na přetřes. Stejně jako Blackwater, nyní přejmenovaná na Akademi, organizace zabijáků z Iráku, Afghánistánu a dalších zemí, viz tento zdroj.

Juncker po této aféře přijal politickou odpovědnost a odstoupil a v dalších volbách již zvolen nebyl. Po odstoupení Junckera ze hry v Lucemburku se pokouší nová vláda o úsporná opatření v oblasti správy země, sociálních výdajích a infrastruktuře a chce ušetřit 230 milionů eur, aby zredukovala letošní, výše uvedený deficit ve výši 545 milionů eur. Celkový rozpočet pro rok 2014 země činí 14,76 miliard eur, uvědomme si však, že země má pouze 487 tisíc obyvatel.

Lucembursko vsadilo na „finanční průmysl“, který se usídlí tam, kde jsou nejnižší daně. Sídlí zde 150 bank a 3500 investičních fondů. Vůči nim byl Juncker velmi vstřícný a působil sám v EU jako největší, svou diskrétností známý lobbista bank v EU. Pro vlastní zemi se však nyní tato politika ale ukazuje být velmi krátkozrakou.

Volba Jean Claude Junckera předsedou Evropské komise je výsměchem všem občanům, kteří by si přáli EU jako dobrovolné společenství svobodných, suverénních a skutečně demokratických států, a nikoliv Evropu jako seshora tvořenou diktaturu mezinárodního finančního korporátního kapitálu, kam se současná EU ubírá doposud. Jmenování Junckera do vrcholné funkce nedemokratickou cestou bude znamenat další chaos a ztrátu iluzí o zvrácení vývoje v EU.

Zdroj článku zde.