Německé pravicové noviny jako tyto píšou o Řecku jen s velkým sebezapřením. Dodali tam tanky za úplatky, řecké dluhy jsou zaparkované v německých bankách a zkorumpovaná řecká demokracie musí prozatím fungovat tak dlouho, dokud se Němcům a dalším dlužníkům Trojky nepodaří vyrazit ze země na 99 let aspoň část řeckých ostrovů ve Středozemním moři.

Na druhou stranu se ptají znepokojení důchodci, kteří volili Merkelovou, jak dlouho ještě budou financovat řeckou ekonomickou lež zkorumpovaných politických elit. Ty žijí v palácích, zatímco lidé umírají před zbankrotovanými nemocnicemi (Řecko, děsivý přízrak neoliberální Evropy). Průměrná nezaměstnanost je v zemi 26 % a jsou oblasti, kde nezaměstnanost mladých je 65 %. Pak je jasné, že všechny extrémní názory jsou na vzestupu, což je dané i historií země. Levicová část radikálního spektra nyní vede občanskou válku s fašistickou pravicí (viz článek Řecko vstoupilo do fáze politických vražd). Důchodci se Merkelové ptají, proč obětovala jejich důchody politikům v zemi, která vše rozkradla a lidem nechala jen bídu. Normální Řekové nyní považují Němce za fašisty a vůbec jim nevadí, když se po jejich velvyslanectvích střílí kalašnikovem. Poslední střelba se stala na konci roku 2013, kdy neznámí útočníci poslali salvu asi šedesáti ran na rezidenci německého velvyslance v Aténách.

Pak musí i pravicové německé noviny o Řecku napsat něco pozitivního, co by uklidnilo vyděšené důchodce, hlavní volební sílu německé CDU-CSU. A opravdu se něco děje. Asi 30 mladých státních zástupců v Řecku se rozhodlo, že nenechají zdejší politiky, aby zemi kompletně rozkradli. Pomohl jim 83letý důstojník Papagiotis Efstathiou, který po mnoha hodinách přemlouvání začal konečně mluvit a práskl své známé. Prostě taková noční můra nějakého Kühnla, Kalouska, Háby, Bendy, Vondry a dalších. Důstojník souhlasil s argumentací, že státní peníze patří lidu a po dvanácti hodinách psaní vydal seznam korupčníků, o nichž věděl. Šlo o armádní nákupy německých tanků Leopard, ruských raket, německých ponorek a další výzbroje. Úplatky šly přes švýcarské banky, jak jinak také. Jedná se o období 1997-2002 a jen německé firmy zaplatily na úplatcích řeckým armádním dodavatelům a důstojníkům přes 180 miliónů euro. Připomeňme, že v téže době politikové kradli zvlášť: přes kreativní účetnictví manipulující dotace z EU.

Budoucnost Řecka je skryta v jeho ekonomické EU-minulosti. Čím dříve se od ní (a od eura) odsekne, tím lépe. Vydírání, korupce a nepoctivé peníze zničily řecký stát a společnost.