Následující video z města Allentown v Pensylvánii ukazuje syrskou komunitu, která držela veřejnou demonstraci na podporu Asadova režimu a jeho vojenské kampaně. Zdejší Syřané prohlásili, že stojí za Asadovým pojem proti terorismu a podporují jeho úsilí o ustavení stability a bezpečnosti. Asi nemají stejnou definici terorismu jako současná vláda USA, která stojí v konfliktu na opačné straně. Ale na rozdíl od Obamy, Pentagonu a CIA tito lidé vědí, o čem mluví, protože polovina jejich rodin bydlí ve válkou rozvrácené Sýrii nebo z vlasti museli uprchnout.


Demonstrace se konala na křesťanský svátek Nanebevzetí Panny Marie, dne 15. srpna. Syrští křesťané stáli za Asadem po celou dobu, protože v sekularizované Sýrii vládla největší míra náboženské svobody na celém Blízkém Východě.

Povstalci naopak vraždí křesťany a ničí nejcennější kultovní stavby islámu a křesťanství. K tomu si přečtěte článek Fakta o Sýrii (V.), který popisuje zničené náboženské památky a uvádí příslušná videa.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!