<table width="100%" cellspacing="5" cellpadding="5"><tr>
<td valign="top">
<img src="./clanky/image/312_therese.jpg" border="1">
</td>
<td class="clanek_text">

V Kanadě se před čtyřmi lety rozhodli k zajímavému experimentu – natočit film jen za peníze a dary věřících. A nejenže se povedlo, letos dokonce film vyšel i na DVD. Jmenuje se Thérese a vypráví o Terezičce z Lisieux, mladé dívce, která i mladá zemřela, přesto její spiritualita a dětská odevzdanost Bohu inspiruje věřící dodnes.
/n/n
Pár filmových nadšenců tak založilo společnost Luke Films – scénáře se ujala Patti Defilippis, režie Leonardo Defilippis, v hlavní roli si zahrála Lindsay Younce, která se jinak objevuje ve hrách v divadle ve Vancouvru. A kupodivu vznikl velice životný a dobře natočený film, který se kromě onoho náboženského hlediska i hodně věnuje rodinnému prostředí. Zaujme i kamera Lourdse Ambroseho, která dokáže vystihnout atmosféru, vykreslit krásy a barvy přírody, ale i chudé prostředí a interiéry obydlí.
/n/n
Disk vyšel v Kanadě (a USA) za solidní cenu 19 dolarů (zhruba 400 Kč) a obsahuje film ve velice slušném obrazovém podání a ve formátu 1,78:1, zvuk anglický v Dolby Digital 5.1 a francouzské a španělské titulky – k dispozici jsou i anglické ve formátu closed captions.
/n/n
Nechybějí ani bonusy, kterých je poměrně hodně. Skoro dvacetiminutový film o filmu, komentář režiséra, devět minut vystřižených scén s volitelným komentářem (zvláště ta s otcem je velice silná), tři trailery, tři TV spoty a pak pětiminutový dokument ze slavnostní premiéry filmu, kde popovídají i hlavní tvůrci a herci filmu.
/n/n
Jako bonus možno počítat i odkaz na oficiální internetové stránky filmu, kde lze nalézt další podrobné informace. K dispozici je i několikastránkový a podrobný booklet, kde se lze dočíst podrobnosti o hercích, ale i jednotlivých postavách, jež ztvárňují, včetně životopisů.
/n/n
</td>
</tr></table>