Aktivistka, novinářka a esejistka Naomi Wolfová se ostře pustila do své kolegyně režisérky Kathryn Bigelowé za film Zero Dark Thirty, viz trailer.


Film pojednává o zavraždění Ben Ládina a chválí práci amerických bezpečnostních služeb. Naomi Wolfová neskrývá radost nad kvalitním provedením střihu, kamery a celkového aranžování scén. Zásadní výhrady však má k amorálnímu vyznění filmu. Scény nelidského a nezákonného mučení prováděného demokratickou mocností jsou ve filmu ospravedlněny vytěženými informacemi. Ty vedly k usmrcení nejhledanějšího teroristy na světě, kterého dříve platila CIA. Jenže v demokracii nemůže účel světit všechny prostředky. Pak už to není právní stát.

Wolfová věcně zmiňuje dopad tzv. "propaganda amendment", který podepsal americký prezident, aby rozšířil možnost ovlivňování voličů a aby dosáhl většího souhlasu s americkou vládní politikou. Stále více amerických bojových a jiných filmů je nepřímo placeno z amerických vládních institucí, které tyto filmy využívají na svou propagaci. Korupce Hollywoodu tedy dosáhla nových rozměrů. Existuje zásadní rozdíl mezi válečnou propagandou proti nacismu nebo podporou nehumánních a nezákonných praktik Bushovy a Obamovy vlády. Provládní a provojenská propaganda představuje podle Wolfové prohru občanského principu a základních amerických hodnot.