Kreativní zákonodárství českého parlamentu vytváří tzv. "koncese" jako nové pojetí státní správy, kde si všichni zúčastnění přijdou na své. A my, daňoví poplatníci, to zaplatíme a pak poslušně zvolíme do Sněmovny ty samé výtečníky. Od toho přece máme demokracii.

Jenže ne vše běží podle českého demokratického scénáře, protože máme i evropské sousedy na Západě. Česko-německá hranice představuje vynikajícího svědka rozpadu české státní moci a autority. Podívejme se do nedávné historie.

Nejprve jsme přes zkorumpovaná velvyslanectví a konzuláty v Hanoji a jinde dostali do země fakticky nelegálně množství ekonomických otroků. Po nich bažily ty české firmy a pracovní agentury, které nechtěly zaměstnávat české dělníky. A minimální mzdy, které by ochránily český pracovní trh a zvedly kupní sílu, ty Nečasova vláda nemůže zavést. Němci minimální mzdy zvýšili, ale tam se myslí jinak. Kdo preferuje ekonomické otrokářství jako padlý ministr sociálních věcí Drábek, ten se musí starat, aby byli otroci. Pak přišla krize 2008 a nebyla práce. Zadlužení Vietnamci a čeští "podnikatelé" se vrhli v pohraničních oblastech na výrobu pervitinu a marihuany, kterou od té doby systematicky pašují do Německa. Elektroměry v bývalých kravínech se nestačí otáčet, ČEZ si mne ruce a uplacení policajti v krajích dělají, že nic nevidí. Beztak to svinstvo jde do Německa, tak proč se vzrušovat.

Jenže nyní došlo i na českou stranu. Podle posledního koncesního zákona asi šitého na míru zlodějům s DPH začaly do Česka proudit nezdaněné PHM z Německa. Rafinérku v německém Ingolstadtu využívá denně k tankování 40 až 50 českých cisternových vozů. Firma v Ingolstadtu beztak patří částečně Rusům. Ale těm v Česku patří nejen benzínky Lukoilu, ale už pomalu i celý stát, mimo německé montovny ovšem. Kalouskovo DPH se tedy zaplatí tím, že se nezaplatí vůbec. Benzin pak stojí místo 35,50 korun v průměru třeba za 33 korun za litr. Pětina české spotřeby PHM je prodávána prakticky na černo, což odpovídá mimochodem míře metylalkoholu, který nás dosud zabíjí. Jak známo, oněch 20 až 30 % zásob nemrznoucí směsi zvané "český alkohol" ještě nebylo zcela doprodáno a vypije se až o Vánocích. Ale ministr Heger je hodný pán a tu flašku vám nechá zkontrolovat zdarma. Jen to musíte stihnout před půlnoční mší nebo než oslepnete.

Skandály na německé a rakouské hranici svědčí o postupném rozpadu českého státu. Evropa bez fungujícího státního aparátu a slušné politiky není udržitelná. Nikdo se nemůže jednou divit, že slušné země začnou hranice znovu zavírat, aby se uchránily před neslušnými sousedy. A čeští nacionalisté jako Klaus toho jistě s radostí využijí, aby nás dostali rychleji z Evropy dále do Ruska a na Balkán. Ale demokracie není pro každého. Je zde pro ty Evropany, kteří na to mají. Nárok na Evropu bez hranic ztratí ty země, které kvůli své politické kultuře a ekonomickému mafiánství už nepatří do Evropy.