Načítání...
 

Archiv Zpráv jednou větou

Saigon v Afghánistánu
Konec 20leté US-války v Afghánistánu byl předvídatelný: Nikdo nikdy neovládl Afghánistán a Washington byl stejně tak pošetilý, jako Moskva v 70. letech, když se o to pokusil. Americké jednotky teď prchají ze země tak rychle, jak mohou, a právě teď evakuují symbol americké okupace Afghánistánu, leteckou základnu Baghrám. Možná to není tak dramatické, jako "pád Saigonu" v roce 1975, kde americké vojenské helikoptéry při evakuaci vytahovaly ze střechy amerického velvyslanectví jeho personál, ale jedná se o tu samou lekci, ze které se opět nepoučíme: Pokus o okupování, ovládnutí a převzetí cizí země podle washingtonských představ nebude nikdy fungovat. A to je pravda bez ohledu na to, kolik peněz bude utraceno a kolik lidských životů obětováno. (Antiwar.com)

Biden doslova klečí před izraelským prezidentem v bizarním a ponižujícím postoji - vyjadřuje bezpodmínečnou podporu Izraeli
Prezident Rivlin a Rivka Ravitzová, náčelnice jeho štábu, se během ponižujícího záběru Bidenovi smějí. (En-volve.com)

Šéf OPCW pod tlakem na odpovědi nabídl jen nové lži a výmluvy
Po dvou letech od odhalení, že vyšetřování syrských chemických zbraní bylo cenzurováno, se Fernando Arias, šéf Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW), důrazně brání odpovědnosti. Arias odmítl vyšetřit či vysvětlit rozsáhlé manipulace důkazů OPCW údajného chlorového útoku v Dúmá z dubna 2018. (The Grayzone)

Haitského prezidenta zavraždili v jeho rezidencii
Jovenela Moisa zavraždili v noci na stredu. (Sme.sk)

Izrael zaznamenal v uplynulých týždňoch pokles účinnosti vakcíny proti covidu od konzorcia Pfizer/BioNTech, a to v čase, keď sa v krajine rozširuje delta variant koronavírusu
Od 6. júna sa účinnosť očkovacej látky konzorcia Pfizer/BioNTech pri prevencii infekcie znížila na 64 percent, uviedlo izraelské ministerstvo zdravotníctva. (Plus 7 dní)

Strýček Sam zanechal afghánský nepořádek Rusku
Rusko je oprávněně znepokojeno hrozícím chaosem v Afghánistánu, protože Spojené státy a jednotky NATO konečně odcházejí z této válkou zmítané země. Po dvaceti letech marné války v této středoasijské zemi, která stála více než 241 000 životů a biliony dolarů, se americká armáda urychleně stahuje. (ICH via Zvědavec)

"Jsme lidská morčata": Alarmující počet obětí mRNA vakcín si žádá naléhavá opatření
Vzhledem k tomu, že se v Evropě a USA objevují oficiální vládní údaje o alarmujícím počtu úmrtí a trvalých ochrnutí i dalších závažných vedlejších účincích experimentálních mRNA vakcín, začíná být jasné, že se po nás chce, abychom se stali pokusnými králíky v experimentu, který by mohl změnit strukturu lidských genů, a to v daleko horším případě. Zatímco mainstreamová média ignorují alarmující údaje včetně úmrtí bezpočtu zdravých mladých obětí, politiku koronové vakcíny prosazují Washington a Brusel spolu s WHO a vakcinovým kartelem se vší soucitností mafiánské "nabídky, která se neodmítá". (Global Research via Zvědavec)

SVĚT: Továrny na fake news
Ve Spojených státech se dnes jako houby po dešti množí případy záhadných zmizení a zatčení končících údajnou sebevraždou. Klíčovým slovem v nastalých zmatečných poměrech je „údajně“. Živnou půdou pro vznik spikleneckých teorií není, jak se tvrdí, duševní nemoc nebo zlotřilost a nepřejícnost konspirologů, ale právě snaha sdělovacích prostředků třídit informaci, dělit ji na fakta a faktoidy nezasluhující si zmínky, a tím zcela po komsomolsku přilévat svou vodu na mlýn pokroku. (Neviditelný pes)

Průlom v energiích: Evropská komise navrhne zdanit letecké palivo
Evropská komise vypracovala návrh minimálního zdanění leteckých paliv, informovala v neděli s odvoláním na dotyčný dokument agentura Reuters. Plán zapadá do klimatické strategie sedmadvacítky. Komise se chystá 14. července předložit revizi zdanění energií. Chce zdanit letecké palivo, které se dosud zdanění vyhýbá. Komise se k návrhu, který se před zveřejněním může ještě změnit, odmítla vyjádřit. Klimatickým cílem EU je snížit skleníkové plyny do roku 2030 ve srovnání se stavem v roce 1990 o 55 procent. (Echo24)

NCOZ: Policie bude kvůli podzimním volbám zasahovat proti kampaním frustrovaných Covidem-19
Policie musí v kontextu podzimních voleb do sněmovny vyhodnocovat a zpracovávat desinformační kampaně. Kvůli Covidu-19 se nekonají extremistické akce dříve obvyklé. Nahradila je veřejná shromáždění frustrovaných a negativně ovlivněných vládními opatřeními. Dochází k polarizaci a k legitimizaci desinformace a konspirace. Terorismus zastavila opatření proti cestování mezi státy. Nyní se odehrává na Facebooku. (Česká justice)